T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
SAMSUN / ATAKUM - Samsun Garip Zeycan Yıldırım Fen Lisesi

Haberler

Ağu

Tem

ÖĞRENCİLERİMİZ 39 TIP FAKÜLTESİ, 15 MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ, 3 DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ  VE 3 DİĞER  FAKÜLTELER OLMAK ÜZERE 60  ÖĞRENCİMİZ ÜNİVERSİTEYE YERLEŞMİŞTİR. ÖĞRENCİLERİMİZİ TEBRİK EDER BAŞARILAR ININ DEVAMINI DİLERİZ.

Haz

2015/2016 ÖĞRETİM YILINDA AÇILACAK YETİŞTİRME KURSLARININ PLANLAMASI YAPILACAĞINDAN ,YETİŞTİRME KURSU TALEP FORMU BÜTÜN SON SINIFA GEÇEN  ÖĞRENCİLERİMİZ TARAFINDAN DOLDURULARAK,EN KISA SÜREDE  FAX  VEYA ELDEN OKULA ULAŞTIRILMASI GEREKMEKTEDİR.

Haz

OKULUMUZ İDARECİ, ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİ 19 MAYIS 2015 GÜNÜ SAMSUNDA DÜZENLENEN 1919 METRİLİK TÜRK BAYRAĞI YÜRÜŞÜNE KATILARAK, GURURLA BAYRAĞIMIZI TAŞIDI.

Haz

OKULUMUZUN 26-29 NİSAN 2015 TARİHLERİ ARASINDA DÜZENLEDİĞİ,  BURSA - ÇANAKKALE GEZİSİNE, 1 İDARECİ , 4 ÖĞRETMEN VE 90 ÖĞRENCİ KATILMIŞTIR . ÖĞRENCİLERİMİZİN GEZİ SÜRESİNCE GÖSTERMİŞ OLDUĞU ÖRNEK DAVRANIŞLARINDAN DOLAYI ÖĞRENCİLERİMİZE, GEZİYE EMEĞİ GEÇEN OKUL MÜDÜRÜMÜZE  VE ÖĞRETMENLERİMİZE TEŞEKKÜR EDERİZ.

May

İstanbul Aydın Üniversitesi tarafından düzenlenen ıv. enformasyon teknolojileri proje yarışmasında Okulumuz 3.lük ödülü almıştır.Öğrencilerimiz Elif Su AKINve Beyza AKDENİZ ile Danışman öğretmenimiz Turgay TUNÇER’i kutlar başarılarının devamını dileriz.

May

Okulumuz Biyoloji Öğretmeni Turgay Tunçer Rehberliğinde Mef Uluslararası Araştırma Projeleri yarışmasıda 25 yabancı ülkeninde  katıldığı 771 proje içinden; Fizik  alanında jüri özel ödülü alan öğrenciler: Ahmet Hakan Alkan- Ömer Faruk Başaran

 

Biyoloji alanında teşvik ödülü alan öğrenciler: Sena Aksoy-Nilay Kesen

Öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyoruz

Nis

Uluslararası INSPO poroje yarışmasında Biyoloji Öğretmenimiz Turgay TUNÇER rehberliğinde Çevre alanında Beyza ÇETİN,Mühendislik alanında ise Ahmet Hakan ALKAN ve Ömer Faruk BAŞARAN üçüncülük almıştır.Öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyor,başarılarının devamını bekliyoruz.

Nis

Doesef ve Bayerin düzenlemiş olduğu bilimsel araştırma yarışmasında Biyoloji Öğretmenimiz Turgay TUNÇER rehberliğinde Öğrencilerimizden Kübra KABLAN,Ebrar AÇIKGÖZ,İzel TOP ve Beyza ÇETİN teşvik ödülü almıştır.Öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyoruz.

Nis

46.Tübitak proje yarışmasında Samsun Garip Zeycan Yıldırım Fen Lisesi Matematik Alanında 1. lik, Biyoloji Alanında 2.lik ve Kimya Alanında 2.lik ve 3.lük alarak 4 derece elde etti. Bizlere bu gururu yaşatan öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.Ankara´da Samsun İlimizi temsil edecek öğrencilerimize ve danışman öğretmenimize de başarılar diliyoruz.

Nis

5-8 Mayıs 2015 tarihleri arasında MEF üniversitesi 24.Uluslararası Araştırma projeleri yarışmasına Okulumuz Öğretmeni Turgay TUNÇER danışmanlığında Kimya dalında Öğrencimiz Beyza ÇETİN ,Fizik dalında Ömer Faruk BAŞARAN ve Ahmet Hakan ALKAN ,Biyoloji dalında Sena AKSOY ve Nilay KESEN katılacaklardır. 

Nis

25 Mayıs 2015 tarihinde Portekiz-Viana Do Castelo´da gerçekleecek Uluslararası Bilim Şenliği ve Işık Festivaline Okulumuz Biyoloji Öğretmeni Turgay TUNCER danışmanlığında Öğrencilerimizden Kübra KABLAN ve Ebrar AÇIKGÖZ fotobotanik adlı projeyle davet edilmişlerdir. 

Mrt

OKULUMZUN 11/A SINIFINDAN MUSTAFA BURAK AKKAYA LİSE VE DENGİ OKULLARI ÖĞRECİLERİ ARASINDA YAPILAN NEVRUZ KONULU KOMPOZİSYON YARIŞMASINDA İL BİRİNCİSİ OLMUŞTUR. ÖĞRENCİMİZİ KUTLUYORUZ.

Mrt

2015 Yılı inspo proje yarışmasında Biyoloji öğretmenimiz Turgay TUNÇER danışmanlığında Çevre Finalisti Beyza ÇETİN,Mühendislik finalistleri Ahmet Hakan ALKAN ve Ömer Faruk BAŞARAN  finale kalmışlardır. Öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyor finalde başarılar diliyoruz.

Mrt

2015 Dosef finalit projeler de  Okulumuzdan Biyoloji Öğretmenimiz Turgay TUNÇER danışmanlığında Kimya dalında Kübra KABLAN ve Ebrar AÇIKGÖZ ; Biyoloji dalında Betül ARAS ve Dilara GENÇ finale kalmışlardır. Öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyor finalde başarılar diliyoruz.